UKR RUS ENG LAO

Про нас

Участь у проектах

Лабораторія атмосферної оптики активно веде співробітництво з різними науковими організаціями та установами України, країн СНД, Євросоюзу, приймає участь у різних наукових проектах.

Проект NN43 Українського науково-технологічного центру (2003-2005). Координаційна організація Українська астрономічна асоціація
Тема проекту: Фундаментальна фізика і астрофізика на борту Міжнародної космічної станції: теоретичні основи для перевірки загальної теорії відносності та астрономічне заьезпечення спостережної програми з астероїдної небезпеки.
Співробітниками лабораторії на чолі М.Г. Сосонкіним розроблялась концепція оптико-механічного та оптико-електронного блоків УФ – спектрополяриметру. Виготовлений стенд, що дозволяє проводити перевірку та налагодження різної спектрометричної та спектрополяриметричної апаратури в ультрафіолетовому діапазоні спектру.

Проект 3894 Українського науково-технологічного центру. Тривалість проекту 24 місяці.
Назва проекту: Моніторинг та моделювання забруднення атмосфери приземним озоном
Керівник проекту: Сосонкін Михайло Григорович, координуюча організація Головна астрономічна обсерваторія НАН України.
Організації учасниці:
Національний ботанічний сад НАН України; Інститут біології південних морів ім.. О.О. Ковалевського НАН України; Міжнародний центр астрономічних та медико-екологічних досліджень; Міжнародний науково-навчальний центр Інформаційних технологій і систем НАН і МОН України.
Метою проекту є:
- вивчення просторової та часової динаміки концентрацій приземного озону у міському середовищі, та на територіях, які безпосередньо не зазнають антропогенного впливу.
- оцінка потенційного шкідливого впливу озону на зернові культури та дикі рослини на основі спостережень якісного складу повітря.
- розробка методики оцінок озонової експозиції та можливого шкідливого впливу на різні групи населення Києва.
- створення системи прогнозування критичних озонових ситуацій у місті.

Проект SCOPE 2005- 2008 - "Наукове співробітництво між Східною Європою та Швейцарією"
Тема проекту - Змінність та довготривалі тренди тропосферного озону: порівняння та інтерпретація вимірювань на Кавказьких та Центрально-європейських гірських станцій, використовуючи логранжеве наближення.

Проект OMI (ozone measurement instrument) спільно з ESA NIVR.
Основна задача лабораторії в цьому проекті - дослідження стратосферного та тропосферного озону.
Використовуючи фур'є - спектрометр ведуться регулярні спостереження випромінювання Сонця. По одержаним даним, використовуючи пакет MODTRAN4 визначається загальний вміст озону в вертикальному стовпі атмосфери, а також його профіль.

НА ГОЛОВНУ


Область наукових досліджень

Участь у проектах

Апаратне забезпечення

Оптичне приладобудування

Публікації

Новини

Архів

Контакти:
adr Лабораторія атмосферної оптики ГАО НАНУ
вул. Ак. Заболотного,27
Київ, 03680 МСП
TEL +380(44)5264539
Факс
+380(44)5264761
 

Web 2006-2010 by Ivan Syniavskyi